Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Congresbundel de Jonge Nederlandse Juristenvereniging / 2015

haat en liefde in het recht

Michel Vols; Naomi Spalter; Marloes van Noorloos

Prijs: € 20,-
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789462510982
Auteur(s) : Michel Vols; Naomi Spalter; Marloes van Noorloos
Taal : Nederlands
Thema : Jurisprudentie en algemene onderwerpen
Uitgever : Uitgeverij Paris B.V.
Verschenen : December 2015
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 44
Afmetingen : 242 x 158 x 4 mm
Gewicht : 117 gram
Beschrijving

Ter gelegenheid van het zesde seminar van De Jonge Nederlandse Juristen-Vereniging op 11 december 2015 hebben Naomi Spalter, Marloes van Noorloos en Michel Vols essays geschreven over het overkoepelende thema 'Haat en liefde in het recht'.

Het zijn twee emoties die goed passen bij het recht. Soms gaat het meer om de zachte kant van het recht en spelen zij een rol bij de beleving van een confl ict. Daarnaast kunnen haat en liefde ook invloed uitoefenen op het recht en daarvan onderdeel of oorzaak zijn. Deze emoties kunnen daarbij alleen tot uiting komen in de verhoudingen tussen (groepen) mensen onderling. De vraag óf, en zo ja in hoeverre, in het toepasselijke recht rekening moet worden gehouden met deze emoties, is vaak onderwerp van discussie. In sommige verhoudingen is daar weinig tot geen ruimte voor, terwijl zij in andere relaties juist de boventoon voeren. Haat en liefde dus.

Vanuit het personen- en familierecht, het strafrecht en het bestuursrecht wordt door de essayisten gereflecteerd op dit thema.

Velden met een * zijn verplicht