Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Podiumangst

Liesbeth Citroen; Martine van der Loo

Prijs: € 38,25
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789461054876
Auteur(s) : Liesbeth Citroen; Martine van der Loo
Taal : Nederlands
Onderwerp : Psychologie
Thema : Psychologie
Uitgever : Boom
Verschenen : Oktober 2011
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 200
Afmetingen : 200 x 125 x 23 mm
Gewicht : 302 gram
Beschrijving

Podiumangst is een veel voorkomend verschijnsel. Bij het leveren van een topprestatie voor publiek hoort een zekere spanning die nodig is voor de concentratie. Te sterke podiumangst kan een optreden of het plezier om te spelen echter bederven, ongeacht iemands talent.
In dit boek wordt uitgelegd wat podiumangst is, welke factoren een rol spelen en hoe je ermee om kunt gaan. Het geheel wordt verlevendigd door citaten van bekende en minder bekende podiumkunstenaars. Podiumangst gaat in op de lichamelijke en psychische factoren, en op de omstandigheden van een optreden.
Eenduidige remedies voor podiumangst bestaan niet, maar elk plan van aanpak bevat de volgende elementen: een degelijke voorbereiding, concentratievermogen en vertrouwen in de eigen aanpak. De nieuwste ontwikkelingen in de behandeling komen in dit boek aan bod, evenals een aantal oefeningen die als hulpmiddel kunnen dienen.
Over de auteurs
Liesbeth Citroen is psychologe/psychotherapeute. Ze geeft in haar praktijk therapie aan musici en heeft samen met Pim Wippoo twee boeken gepubliceerd: Podiumangst en Alle ogen gericht op... Omgaan met podiumangst. Samen met Martine van der Loo verzorgt ze regelmatig workshops, gericht op het hanteerbaar maken van podiumangst.
Martine van der Loo is solofluitiste bij het Residentie Orkest in Den Haag en psycholoog. Ze heeft zich gespecialiseerd in de mentale begeleiding van professionele musici, conservatoriumstudenten en gevorderde amateurs.

Velden met een * zijn verplicht